Video: Murner See

Odtržená odnož Diving4Luck se v malém složení vypravila do Domažlic, kde se připojili Petrové T., a společně vyrazili na lokalitu Murner See DE. Z této vydařené akce je video i fotografie. Děkujeme Petrům za skvělý support!

Tento zatopený uhelný důl se vyznačuje kyselejší vodou bez bohatého života. Nepotkali jsme prakticky žádnou živou rybičku :). Uchvátila nás viditelnost i ve 30 metrech kolem 10 metrů. Břeh se svažuje ke 30 metrům, kde jsou nataženy všelijaké lanka a cestičky. V naší trojce byl i jeden odvážlivec v mokrém uspořádání a tím pádem jsme nezahájili podrobný průzkum. Musím říct že spotřeba vzduchu z mého Twinu byla v této hloubce a zimě natolik značná, a hlavně jsme se blížili k nodec-time cca 7 minutek, že jsme průzkum tedy přerušili návratem k břehu vystoupáním do cca 10m, kde bylo krásných 10st :). I náš mokrý specialista si pochvaloval.

Fotografie jídla jsou z jedné restaurace kousek za Domažlicemi. Stejk je připravován metodouSous-vide (vařený 5-6hodin při teplotě +-50st, dle masa, ve vakuu) a tím je šťavnatý jako RARE a není krvavý! Moc velká mňamka.

Již se zase těšíme do Domažlic. Jezero Murner je již nyní zařazeno do plánovaných víkendových akcí. Sledujte kalendář, termín bude vypsán !

 

 

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.