Vyšplouchnutá Amerika

I letos, jsme měli k dispozici na potápěčský výcvik, lom Velká Amerika u Mořiny. Potápíme zde již řadu let a tak i letošek byl pro nás tak trochu svátek. Na tento lom, jsme jezdili v mládí na „tajňáka“ a policajti a příslučníci SNB a jejich hlídky nás otáčeli již u vlaku na nádraží v Karlštejně. No to byla troška historie. Dnes tomu tak není a po jednání s majitelem je nám umožněn přístup do lomu.

Letošní potápění začalo v sobotních odpoledních hodinách, kdy většina „účastníků zájezdu“ přijela do lomu a postavila pro sebe někdy i luxsusní ubytování. Pravdou také je, že předpověď počasí na sobotní večer nebyla příznivá, ale přeci jen s krátkou děšťovou přeháňkou počítal asi každý. No nebyla to krátká dešťová přeháňka, ale přívalová bouřka na cca tři hodinky. Trošku nás to spláchlo, ale vydrželi všichni, byli jsme moc stateční. Někteří poté uskutečnili i noční ponor na malém jezírku.

Večerní posezení u ohně, který lehce prováněl deštěm nasycený vzduch, všem přišlo vhod a vypilo se několik litrů luxusního rumu.

Za odměnu nás ráno čekala průzračně modrá voda a nádherné sluneční počasí. Ponory na obou zatopených jezírkách jsme si všichni moc užívali. V menším jezírku je oproti předchozím letům více potápěčských atrakcí, jako třeba malý keson, „námořní mina“ a také egyptské muzeum.

Víkendová pohodovka na tomto lomu se všem líbila a všichni jsme si moc odpočinuli od městskíého ruchu. Určitě, pokud to jen trošku půjde, se ještě jednou letos vrátíme.

Děkujeme všem, kteří vydrželi průtrž mračen a celý víkend dělali společnost potápěčům z Diving4luck. 🙂

 

 

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.