Egypt – safari Severní vraková cesta – duben 2020

Pro všechny potápěče jsme připravili na květen roku 2020 potápěčské několikadenní SAFARI do Egypta. Zahajte s námi potápěčskou sezónu tím nejlepším potápěním, potápěním v Rudém moři. Navštívíme nejkrásnější útesy a vraky Rudého moře. Plavba, kterou jsme pro vás připravili, vás nadchne svojí rozmanitostí. Na své si přijdou jak milovníci korálových ryb, tak i nadšenci vrakového potápění. Vraky jako je Thistlegorm, Salem Exspres, Carnatic, Giannis D, Chrisoula K a útesy jako je například Dolphin Reef ve vás nechají hluboký zážitek. Destinace, na kterou se potápěči stále vracejí. V Čechách bude ještě chladno a jaro se bude probouzet, ale my budeme v teple pod hladinou křišťálového moře, vyhřátého na cca 25°C.

termín: 18. – 25. dubna 2020

(+/- 2 dny dle dostupnosti letenek)

cena: 32790,- Kč

průvodce: český a egyptský

Safari loď: M/Y Aphrodite
Loď M/Y Aphrodite splňuje nejnáročnější kritéria jak komfortem, tak bezpečností. Jedna z nejlepších lodí v Rudém moři. Nová, skvěle vybavená potápěčská loď M/Y Aphrodite byla zprovozněna v srpnu 2008 a poslední rekonstrukce proběhla v roce 2017. Ubytuje 22 potápěčů v 11 prostorných klimatizovaných kajutách s vlastními koupelnami a ledničkou. Loď má 2 velké sluneční terasy, potápěčskou platformu, komfortní jídelnu oddělenou od salónu.
Salón/jídelna: prostorný, pohodlný salón, klimatizace, Plasma TV Wide Screen 96 cm/2xDVD, Home Cinema.
Samostatná klimatizovaná jídelna: (8 x 4,5 m) se 2 velkými stoly pro 24 osob.
Posádka: 10-12 osob – kapitán, mechanik, kuchař, pomocník kuchaře, barman s asistentem, 3-4 námořníci, 2 průvodci.

Technická specifikace lodě:
Klasifikace: Luxury Plus – GOLD CLASS
Rok výstavby: 2008
Počet cestujících: 22
Délka : 36 m Šířka: 8,3 m
Motory : 2 x MANN TD 1200 HP
Generátory: 2 x Perkins Silent 85 kW
Navigace: GPS, echosonda, radar, kompas
Komunikace: rádio VHF, HF, satelitní telefon
Voda: nádrž 16 000 l + desalinizační jednotka
Bezpečnostní a záchranná výbava: vesty, záchranné čluny, kyslíková sestava, EPIRB

Program zájezdu:
1.den: odlet z Prahy do Egypta, transfer do přístavu, ubytování v kajutách, informační schůzka, odpočinek.
2.-7.den: aktivní potápění, 2-3 ponory denně + cca 3 noční ponory za týden pro držitele certifikace AOWD a vyšší. Kurz AOWD a Nitrox možno dokončit na tomto zájezdu. (doporučujeme)
8.den: volno, transfer na letiště, odlet do Prahy

Cena zahrnuje:
letenku Praha-Egypt-Praha, transfer z/na letiště v Egyptě, ubytování po celou dobu pobytu na lodi (poslední noc na lodi nebo v hotelu 3*), plnou penzi, neomezenou konzumaci nealko nápojů, potápění dle programu, potápěčské láhve 12 l a plnění vzduchem po celou dobu potápění, zátěž

Cena nezahrnuje:
dopravu na/z letiště Václava Havla v Praze, povinné potápěčské pojištění (pomůžeme zařídit), cestovní pojištění – doporučujeme, vízum 25 USD ( koupíme na letišti při příletu ), bakšiš 110 € (bude se vybírat na lodi v hotovosti), vstupné do potápěčských rezervací, přístavní a místní poplatky, palivové příplatky 160 € (bude se vybírat na lodi v hotovosti), příplatek za druhou láhev 12 l SM, příplatek za láhev 15 l nebo příplatek za twin 40 € (bude se vybírat na lodi v hotovosti), výstroj na potápění – možnost půjčení dle aktuálního ceníku Diving4luck. Potápěčský počítač a bójku s reelkem – je vhodné, aby měl každý potápěč své. Pokud nemáte, dodáme.

Neváhejte s přihlášením. Místa rychle mizí.

Změna programu vyhrazena
Potápěčské lokality – vraky a útesy – zaručujeme pouze s počasím vhodným k potápění na těchto lokalitách. Bezpečnost je pro nás prioritou.

Poslední slovo má místní potápěčský průvodce, kapitán lodi a instruktor Diving4luck. Jedná se hlavně o povětrnostní podmínky. Případná změna nebo rušení ponorů není důvodem na vrácení peněz. Veškeré změny budou pro vaše pohodlí a bezpečnost.

Volejte na +420 725583808 nebo pište na e-mail Pavel.Krs@seznam.cz.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.